Skip to main content
MENU

Florida Association of County Agricultural Agents

Florida Association of County Agricultural Agents

Current Paid Members (2021-2022)

Albertin, Andrea

Alese-Cooke, Donna

Anderson, Evan

Ashworth, Tonya K.

Asuaje, Cesar

Athearn, Kevin

Atkinson, Michelle

Aukema, Kacey

Austin, David

Badurek, Theresa

Bailey, Mark

Bainum, Caitlin

Barber, Lynn

Beach, Emily

Bearden, Jennifer

Beckford, Marguerite

Bennett, Laura

Bodrey, Ray

Bolles, Elizabeth

Bosques-Mendez, Jonael

Bravo, Lorna

Brew, Megan

Butler, Lauren

Camm, Kevin

Campbell, Catherine

Campoverde, Vanessa

Capasso, Jay

Carter, Ethan

Chairez, Clarissa

Chewning, Shayna Nicole

Christensen, Christian Thomas

Clem, Taylor

Cohen, Hamutahl

Council-Morton, Brittany

Cowan, Ronnie

Crawford, Sonja

Criss, Joshua Wade

Daniel, Paula M.

Darling, Courtney

Daugherty, Jamielyn

Davis, James

Dossin, Cassidy

Dowdle, Frank

Dunning, Sheila

Elmore, Whitney

Elwakil, Wael

Felter, Elizabeth

Fenneman, Daniel

Figart, Larry

Fletcher, Evelyn

Freeman, Terra

Frey, Craig

Gardner, Calvin

Gill, Ashley

Goodiel, Yvette

Greer, Stephen

Haddock, Susan

Halbritter, Alicia

Harlow, Luke

Harlow, Erin

Herbert, David M.

Hickey, Lisa

Hicks, Greg

Hochmuth, Robert

Hunter, Maxine

Jameson, Molly

Jennewein, Stephen P.

Jennings, Ed

Johnson, Libbie

Jones, Robbie

Justesen, Brittany

Kelly-Begazo, Christine

Kirby, Christa

Korus, Kevin

Kush, Ashley

Lamborn, Alicia

Larson, Colleen

Leonard, Daniel

Lester, William

Lollar, Matthew

Marin, Katherine

Marois, Emily

Mauldin, Mark

Mayo, Doug

McAvoy, Eugene

Mcconnell, Julie

McCormick, Kaydie Gene

Mcintyre, Tina

Meszaros, Anna

Mitchell, Ralph

Moffis, Brooke

Momol, Esengul

Munroe, Leslie

Mussoline, Wendy

Nazario-Leary, Cynthia Sorrell

Neal, Anita

Nobles, Patricia

Nolen, Emily

O'Bannon, Taylor Langford

Olczyk, Teresa

Orwat, Matthew

Oswalt, Chris

Pabon, Eva

Paolillo, Ajia

Pelham, Jennifer

Perez Cordero, Lourdes Cristina

Pinkerton, Morgan

Pittman, Tyler

Prevatt, Christopher

Rainey, Donald

Reach, Claire Mikaela

Rezazadeh, Amir

Rhoden, Jeremy

Rice, Ronald

Ricketts, Grantly

Roberts, John William

Rodriguez, Luis

Rogers, Brenda

Rotindo, Kate

Royal, Kalan Collier

Russo, Christine

Ryals, Jessica

Saft, Carolyn

Sales, Caetano Augusto

Samuel, Norma

Sanchez, Tatiana

Sanders, Cindy

Sanderson, Lisa

Scalera, Sally

Scharf, Brittany

Schortinghouse, Alyssa

Sidhu, Sudeep

Silvasy, Tiare

Simmons, Nicholas

Smith, Matthew

Snodgrass, Crystal

Sprague, Danielle

Stauderman, Karen

Steed, Shawn

Stevenson, Carrie

Stice, Bridget

Strange, Lisa

Strickland, J

Stump, Krista

Sullivan, Jessica

Tancig, Mark

Taylor, Kalan

Toledo, Izabella

Tomlinson, Paulette

Treadwell, Danielle

Trent, Sheri

VanWeelden, Matthew

Vasquez, Laura Andrea

Vicari, Gabriel

Vu, Amy

Wallau, Marcelo

Walter, Joseph

Warren, Mark

Wasielewski, Jeff

Waters, Kalyn

Wells, Bonnie

White, Brandon Ellis

Whitehead, Lizzie

Wichman, Tom

Wiggins, Lindsey

Wilber, Wendy

Williams, Larry

Williams, Allie

Wilson, Timothy

Wooten, Hannah

Wynn, Keith

Yarborough, J.K.

Yeager, Tom

Zekri, Mongi

Zhuang, Yilin

Life Members

Andreasen, Arland "Andy" M.

Andrews, A.t.

Austin, Richard S.

Beach, Billy

Bennett, Dale L.

Blixt, H. Ira

Boynton, Charles

Braddock, Thomas

Bradley, Richard L.

Brasher, Charles L

Breman, Jacque W.

Brown, William "bill" L

Brown, William H.

Carr, Horrace M.

Christenberry, Lamar

Clary, Walter M.

Cowen, Edward J.

Craine, John E.

Cummings, James

Daigle, Louis

Davis, J.e.

DelValle, Terry Brite

Durden, Bobby

Dusky, Joan

Egge, Dennis

England, Gary K

Estes, James B.

Faison, John Ray

Ferris, Harold R.

George, Donald

Goolsby, Harold B.

Hannan, Jesse B.

Harrison, H. Oscar

Hayman, Jack C.

Hebert, Jay

Heft, Marvin E.

Henry, Mary Elizabeth

Hodyss, Loretta

Hogue, Patrick J.

Hurner, Jr., George Tim

Hutcheson, Clayton

Jones, Harold C.

Jowers, H. E.

Klacke, Frank

Knight, Calvin

Kumpf, Earl

Laird, Cubie R.

Lamberts, Mary

Landrum, Linda B

Loadholtz, J. Lowell

Loadholtz, Larry L.

Maccubbin, Thomas

Mcfeeters, Donald

Mclure, Victor B.

Medlin, Quentin

Mentzer, Francis

Michael, Julia

Miller, O. Patrick

Mudge, Dennis M.

Muller, Bill

Newbury, George H.

Nichols, Raymond C.

Padgham, Clarence H.

Palmer, Dave

Peterson, Blake

Poffenberger, Jay (j.b.)

Price, Rayburn K.

Rippey, Donald M.

Rozar, Jr., Luther L.

Selph, Jr., James F

Serfass, Harry E.

Skvarch, Edward

Spandorf, Aaron

Spears, Jack

Stebbins, Lawrence (larry)

Strain, J. Robert

Stricker, James A

Sumner, Sid

Sweat, Mike

Tilton, Austin

Townsend, Dallas B

Tyson, Richard

Vaughan, John

Watson, Loew

Weaver, Marvin

Westbrook, Bill

Wilt, Harry S.

Zerba, Jr., Raymond H.

Zerr, John D.